Jak dobrać rozmiar kołder dla dzieci i niemowląt oraz młodzieży i dorosłych?
Jak dobrać rozmiar kołder dla dzieci i niemowląt oraz młodzieży i dorosłych?

Jak dobrać rozmiar kołder dla dzieci i niemowląt oraz młodzieży i dorosłych?

Kupując kołdrę musisz zwrócić uwagę na wzrost użytkownika, jak i rozmiary łóżka. Wymiary kołder do spania nie mogą być ani zbyt małe, ani zbyt duże. Pomożemy Ci dobrać rozmiar kołdry dla dzieci, młodzieży i dorosłych przedstawiając proste triki. Dzięki temu poradnikowi wybierzesz idealne wymiary pościeli.

Posciel dla dziecka wymiary

Nie ma jednego uniwersalnego rozmiaru poscieli dla dzieci. Są one uzależnione od kilku czynników jak wiek i wielkość dziecka oraz wielkość łóżka. Możemy powiedzieć, że istnieją standardowe wymiary kołdry dla poszczególnych grup np. kołdra dla niemowlaka 50x75, kołdra dla średniaka 75x100, kołdra dla przedszkolaka 110x140, kołdra dla starszaka 130x180 oraz kołdra dla nastolatków i dorosłych 150x200

Jak dobrać rozmiar poszewki do kołdry i poduszki ?

Wymiary poszewek na kołdrę powinniśmy zamawiać takie na jaką kołdrę czy poduszkę są potrzebne. Np. Do kołdry 150x200 i poduszki 50x70 proszę podczas zamawiania podać rozmiar poszewki 150x200 oraz 50x70 cm. Pościelnawymiar jako producent ręcznie szytych tekstyilów wykona poszewki odrobinę większe aby idealnie pasowały na podany rozmiar. 

Jaki rozmiar kołdry dla noworodka ?

Jaka kołdra będzie najlepsza dla nowo narodzonego dziecka? Dla noworodków idealna będzie kołdra o wymiarach 50x75 cm. Idealnie sprawdza się zarówno do łóżeczka, kołyski, jak i wózka w trakcie jesienno-zimowych spacerów. Pościel z jednej strony jest jednokolorowa, a z drugiej wzorzysta przez co otrzymujesz dwa produkty w jednym. Możesz również kupić komplet pościeli z poduszką z tej samej kolekcji.

Jaka pościel dla niemowlaka ?

Mniej więcej od 6 do 12 miesiąca warto używać już kołderki w rozmiarze 75x100 cm. Takie wymiary są polecane dla dzieci i niemowląt w wieku ok 1 roku by zagwarantować im spokojny sen.

Jakie kołdry i poduszki dla dzieci ?

Po przekroczeniu magicznego roczku idealnym wyborem będą opcje kołdra 90x120, kołdra 90x140 lub kołdra 100x135 cm, kołderka pozostanie z Wami mniej więcej do 3 roku życia. Będzie to dobra pościel dla dzieci w wieku 2-3 lat.

Jest to więc znakomita inwestycja, która idealnie sprawdzająca się w przypadku średnich oraz większych łóżeczek.

Zaproponowane warianty dostępne są w wielu przepięknych kolorach oraz wzorach, dlatego można z łatwością stworzyć wyjątkową strefę wypoczynkową w sypialni dziecka.

Rozmiary kołdry dla przedszkolaków i dzieci wczesnoszkolnych

Wraz z rozpoczęciem okresu przedszkolnego przychodzi czas na wymianę kołderki na nową.

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, musisz przede wszystkim zdecydować jakie łóżko będzie miało Twoje dziecko: niezabudowane, bez barierek czy zabudowane z barierkami z przynajmniej trzech stron. Wielkość pościeli zależy od łóżeczka dziecięcego.

Jeżeli zdecydujesz się na wariant pierwszy, ponieważ uznasz, że dziecko już jest na tyle duże, że w nocy nie spadnie z łóżka, możesz postawić na nieco większą kołderkę niż w drugim przypadku.

Wymiary poscieli dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym

Najczęściej dla przedszkolaków oraz dzieci wczesnoszkolnych polecane są łóżka niezabudowane o wymiarach 90x180 lub 90x200 cm, albo 120x180 i 120x200 cm.

Możesz dobrać do nich kołderkę o wymiarach od 110x140 do 130x180, która świetnie sprawdza się w przypadku łóżek o szerokości od 80 do 120 cm. Takie wymiary pościeli będą optymalne, dobrze przykryją dziecko podczas snu oraz umożliwią łatwe i ładne ścielenie.

Jaki rozmiar kołdry dla 3 latka, a jaki rozmiar kołdry dla 4 latka ?

Zabudowane łóżka dla przedszkolaków mają zazwyczaj wymiary 80x160 lub 80x180 cm. Najlepiej, aby kołdra dla 3 latka i kołdra dla 4 latka miała wymiary 120x160 cm. Takie wymiary kolder świetnie dopasują się do obu wymiarów łóżeczek. Antyalergiczne i antypalne wypełnienie kołdry sprawia, że są bezpieczne nawet dla najmłodszych dzieci.

Rozmiary kołder dla nastolatków i młodzieży

Długość kołder dla nastolatków i młodzieży standardowo wynosi 200. Zastanawiając się więc, jaki rozmiar kołdry dla nastolatków i młodzieży będzie najlepszy, pozostaje zdecydować się na odpowiednią szerokość. Wśród najpopularniejszych wymiarów można wymienić 140x200 cm, 150x200 cm lub 160x200 cm. Najszersza propozycja zapewnia najkorzystniejsze warunki do snu. Można swobodnie owinąć się zapewniając maksymalne ciepło w chłodniejsze noce.

Wybierz rozmiar kołdry gwarantujący komfort w trakcie snu

Zawsze przy wyborze rozmiaru kołdry kieruj się własnym komfortem oraz potrzebami. Sen jest ważnym elementem doby, dlatego warto aby odbywał się w najprzyjemniejszym otoczeniu.

Jak dobierać rozmiar kołder dla dzieci, młodzieży i dorosłych?

Wybór odpowiedniej pościeli dziecięcej powinniśmy zacząć od ustalenia rozmiarów łóżka. Właściwa pościel musi pasować do wzrostu użytkownika i rozmiaru łóżka. Nigdy nie powinna być za mała ani za duża ze względu na dyskomfort, który powodują. Pościel dziecięca powinna mieć taki rozmiar, który posiada odpowiedni zapas, aby podczas kręcenia się dziecka w nocy nie pozostawiała odkrytych części ciała. 

Wymiary kołdry dla dorosłych

Polecane rozmiary kołder dla dorosłych to 150x200. Jest to uniwersalny rozmiar, pod którym komfortowo przykryje się jedna osoba. Warto dwuosobowe łózko wyposażyć w dwa zestawy kołder 150x200 dzięki czemu, każda osoba indywidualnie okryje się w sposób jaki jest dla niej najlepszy. Nie polecamy używania jednej wielkiej kołdry, której użytkowanie jak i pranie i suszenie jest kłopotliwe. Dla dorosłych standardowa kołdra wymiary ma między 140x200, a 160x200.

Jaka pościel do łóżeczka 120x60

Dla łóżeczka o wymiarach 120x60 cm zaleca się korzystanie z pościeli o odpowiednich wymiarach, która zapewni bezpieczeństwo i wygodę dla dziecka. W przypadku łóżeczka o takich rozmiarach, pościel dla niemowląt powinna mieć wymiary 75x100 cm, aby idealnie pasowała do łóżeczka.

Posciel do lozeczka wymiary

Pościel do łóżeczka ma zazwyczaj standardowe wymiary 75x100 cm, aby idealnie pasowała do łóżeczka dla niemowląt. Wymiary te zapewniają odpowiednie przykrycie i bezpieczeństwo dla dziecka. Pościel do łóżeczka powinna być dobrze dopasowana, nie powinna być zbyt luźna ani zbyt ciasna. Upewnij się, że pościel do łóżeczka jest wykonana z miękkiego i bezpiecznego materiału, który nie będzie prowadził do przegrzewania się dziecka i będzie łatwa w praniu.

Kołdra 100x135 do jakiego wieku

Kołdra o wymiarach 100x135 cm zazwyczaj jest przeznaczona dla dzieci w wieku niemowlęcym do przedszkolnego. Oczywiście, to tylko ogólna wskazówka, a dokładne zalecenia mogą się różnić w zależności od preferencji i potrzeb rodziny.

Dla dzieci w wieku ok 2-3 lat zaleca się stosowanie kołder o rozmiarze 100x135 cm. W miarę jak dziecko rośnie, może pojawić się potrzeba większej kołdry. W przedszkolu i wczesnym okresie szkolnym, dzieci często korzystają z kołder o standardowych wymiarach, takich jak 140x200 cm.

Pościel 135x200 dla dorosłych

Pościel o rozmiarze 135x200 cm jest jednym z popularnych rozmiarów pościeli dla dorosłych. Odpowiednie wymiary pościeli mogą się jednak różnić w zależności od regionu i preferencji. Pościel o wymiarach 135x200 cm jest często stosowana na pojedyncze łóżka lub jako rozmiar standardowy dla pościeli pojedynczej. Zapewnia ona wystarczającą długość i szerokość, aby dobrze przykryć całe ciało dorosłej osoby i zapewnić komfort podczas snu.

Przeczytaj także:

Jaką kołdrę wybrać dla dziecka ?

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl